Lista aktualności Lista aktualności

Łoś ostrzega!

W czwartek 03.12.2020 leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły przy udziale  policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mławie rozpoczęli akcję pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa na drogach – Kierowco uważaj na dzikie zwierzęta”.

W tym dniu został odsłonięty mural na ścianie wiaty znajdującej się na miejscu postoju pojazdów, w lesie pomiędzy miejscowościami Lipowiec Kościelny i Kuczbork-Osada, w Leśnictwie Mostowo, przy drodze wojewódzkiej nr 563. Mural przedstawia łosia wychodzącego z lasu. Będzie on przypominał kierowcom o mieszkańcach lasu i o tym, że w każdej chwili może dojść do spotkania z dzikimi zwierzętami na drodze.         

Na miejscu postojowym została ustawiona tablica informacyjna, z której kierowcy i pasażerowie dowiedzą się o niebezpieczeństwie wypadku drogowego z udziałem dzikich zwierząt.

W ramach akcji Straż Leśna i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą rozdawać kierowcom odblaskowe opaski z wizerunkiem łosia i napisem „Kierowco uważaj na dzikie zwierzęta”, co ma zachęcić kierowców do rozważnej i przez to bardziej bezpiecznej jazdy.

Leśnicy gospodarując w lasach mają też w opiece populacje dzikich zwierząt. Akcja „Kierowco uważaj na dzikie zwierzęta” to kolejny element działań mających na celu ochronę mieszkańców lasu.

autorzy zdjęć: Janusz Ambroziewicz, Mateusz Rykowski