Lista aktualności Lista aktualności

Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia powstania Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Dwukoły

18 czerwca 2024r. odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Lasów Państwowych.

     Obchody obejmowały: uroczystą Mszę Świętą w Kościele Matki Boskiej Królowej Różańca Świętego w Iłowie w intencji leśników wraz ze złożeniem kwiatów pod „Dębem papieskim", który leśnicy ofiarowali w 2006r. parafii w 86 rocznicę urodzin Jana Pawła II. Następnym etapem uroczystości była narada leśników w Miejskim Domu Kultury w Mławie, w trakcie której Nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły omówił historię powstania administracji Lasów Państwowych na terenie dzisiejszego Nadleśnictwa Dwukoły.

Kulminacyjnym punktem narady było wręczenie najwyższego wyróżnienia leśników – Kordelasa Leśnika Polskiego emerytowanemu Zastępcy Nadleśniczego – Panu Jerzemu Gembickiemu oraz Głównej Księgowej – Pani Danucie Folborskiej.

Pan Jerzy Gembicki jest emerytowanym pracownikiem Lasów Państwowych z 42-letnim stażem pracy, odznaczony licznymi wyróżnieniami m. in.: przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz gospodarki leśnej i ochrony przyrody, srebrnymi medalami za zasługi dla pożarnictwa. Pan Jerzy znany jest jaki miłośnik przyrody, będący aktywnym członkiem Polskiego Związku Łowieckiego.

Pani Danuta Folborska jest Główną Księgową w Nadleśnictwie Dwukoły. W roku bieżącym obchodzi 30-lecie pracy na rzecz Lasów Państwowych. Pani Danuta jest osobą odpowiedzialną za nadzór nad wszystkimi aspektami finansowymi i księgowymi oraz pełni kluczową rolę w zapewnieniu integralności finansowej Nadleśnictwa Dwukoły.

 

    W drugiej części narady Pan prof. dr hab. Andrzej Grzywacz przedstawił w prezentacji życiorys Adama Loreta – pierwszego dyrektora naczelnego Lasów Państwowych. Wystąpienie Pana profesora stało się wstępem do wyświetlonego na zakończenie uroczystości filmu fabularnego – „Loret, leśnik z charakterem”.

Zdjęcia z archiwum jednostki.