Lista aktualności Lista aktualności

Nowe pokolenie lasu

    Wiosna to okres „budzenia się” przyrody do życia, początek kolejnego sezonu wegetacyjnego a dla leśników to czas wytężonej pracy związany z wprowadzaniem nowego pokolenia lasu.

W dniu 11 kwietnia 2022r. wspólnie z uczniami Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, koło w Działdowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przystąpiono do sadzenia drzew na jednej z powierzchni leśnych na terenie leśnictwa Iłowo. Wspólnie wysadziliśmy kilkadziesiąt sadzonek dęba szypułkowego. Sadzenie poprzedzone było przekazaniem informacji na temat warunków siedliskowych terenu, różnorodności gatunkowej otaczających drzewostanów oraz instruktażem na temat prawidłowej techniki sadzenia drzewek gatunków leśnych.

W roku bieżącym na terenie Nadleśnictwa Dwukoły zaplanowaliśmy 102 ha do odnowienia z wykorzystaniem prawie 600 tys. sadzonek gatunków takich jak sosna, świerk, modrzew, dąb, brzoza, olcha, lipa, grab, buk, klon oraz całej gamy gatunków biocenotycznych: bez czarny, bez koralowy, róża dzika, śliwa tarnina, jarząb pospolity, jabłoń dzika, grusza pospolita, czereśnia ptasia, rokitnik zwyczajny.