Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy ramię w ramię z Policją

Ustawieniem tablic w najbardziej niebezpiecznych punktach wypoczynku i rekreacji społeczeństwa, rozpoczęto dziś realizację zapisów umowy pomiędzy Nadleśnictwem Dwukoły a Komendą Powiatową Policji w Mławie.

Ilość wypadków związanych ze swobodnym korzystaniem z akwenów wodnych szczególnie w miejscach niestrzeżonych przez ratowników, skłoniło leśników i policjantów do wytypowania takich miejsc potencjalnie najbardziej niebezpiecznych dla turystów i osób korzystających z wypoczynku i rekreacji. Tablice CZARNY PUNKT WODNY to inaczej bezwzględny zakaz kąpieli.

W ramach umowy uruchomione zostaną również dodatkowe patrole w terenach wzmożonego ruchu turystycznego i rekreacyjnego, szczególnie tereny wokół „Zalewu Ruda”, Lasów Miejskich w Krajewie oraz oczka wodnego w wyrobisku pokopalnianym w Krajewie.

Działania te związane są z wypełnianiem przez Lasy Państwowe funkcji pozaprodukcyjnych szczególnie w sferze udostępniania lasów do ruchu rekreacyjno- turystycznego. Powinny one poprawić bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z uroków przyrody.

 

fot. Jacek Folborski