Lista aktualności Lista aktualności

Las przygód na Dzień Dziecka

   Atrakcje przygotowane przez leśników z Nadleśnictwa Dwukoły wraz z uczniami Technikum Leśnego z Iłowa-Osady przyciągnęły uwagę uczestników zorganizowanego w dniu 5 czerwca br. pod patronatem Burmistrza Miasta Mława pikniku rodzinnego i dały wiele radości dzieciom.

Na najmłodszych czekały atrakcje w różnorodnych leśnych strefach. Tematem przewodnim była istota drewna w życiu człowieka oraz wielorakie możliwości jego zastosowania.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano liczne konkursy i zabawy w postaci kolorowanek, zgadywanek oraz rebusów. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyło się własnoręczne montowanie budek lęgowych przy asyście i instruktażu leśnika, oglądanie owadów pod mikroskopem oraz pokaz artystycznego rzeźbienia piłą spalinową w drewnie. Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły skosztować przetworów z owoców leśnych opatrzonych marką „Dobre z lasu”, dowiedzieć się szczegółów na temat programu „Zanocuj w lesie”. Dzieci miały również możliwość przedstawienia swoich wyobrażeń na temat lasu malując je na płótnie. Całe wydarzenie umilały odwiedzającym nasze stoiska dźwięki muzyki myśliwskiej w wykonaniu uczniów Technikum Leśnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i do zobaczenia za rok.